fbpx

Porozmawiajmy o pieniądzach – Patronite

Tworzenie profesjonalnego bloga wymaga sporych nakładów. Co możesz zrobić, by zobaczyć więcej filmów od Pana Grono?

Jeśli czytasz ten tekst, to pewnie znaczy, że już wcześniej znalazłeś na moim blogu coś wartościowego. Cieszę się z każdego komentarza, polubienia czy subskrypcji na YouTube. W końcu bloguję nie tylko dla siebie samego, ale przede wszystkim dla odbiorców. I bardzo się cieszę, że statystyki bloga szybko rosną i to samo dzieje się z moim kanałem na YouTube. Nie poprzestaję jedynie na pisaniu. Tworzenie filmów ostatnio wciągnęło mnie na tyle, że sam nauczyłem się je edytować. Nie są to Hollywoodzkie produkcje, ale za każdym razem stają się lepsze.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=5Yb9uLyTQ7E[/embedyt]

Proces twórczy nie trwa piętnastu minut

Czasem się zastanawiam, co by było, gdybym musiał całkowicie poświęcić się pracy. Pewnie zrezygnowałbym z bloga. Może świat by się nie zawalił, ale nie stworzyłbym tych wszystkich wpisów czy filmów, na które pomysłów mi nie brakuje. Tymczasem przeprowadzka za morze mocno nadwerężyła mój budżet.

Niektórym może się wydawać, że bloger dostaje wszystko za darmo i opływa w luksusach. Pewnie są i takie jednostki, ale większość z nas finansuje bloga samemu i traktuje go jako hobby. Tak naprawdę to niewiele osób jest w stanie utrzymywać się z bloga.

Myślisz może, że pisanie bloga nie wymaga wielkich nakładów finansowych. Wielkich nie, ale co jakiś czas trzeba zapłacić za poprawienie strony, hosting, zdjęcia, a przede wszystkim kupić stylizacje. Sam na nie zarabiam, bo rzadko dostaję coś za darmo.

Blogowanie to spory wysiłek, a jeśli uważasz inaczej, to spróbuj napisać dobry artykuł, zrobić zdjęcia, znaleźć pomysł na to wszystko i jeszcze podziałać w ten sposób, by ktoś na ten wpis w ogóle trafił. A z filmami jest jeszcze trudniej.

Luksusowe życie blogera

Oczywiście bloger może nawiązać współpracę komercyjną i trochę na niej zarobić, ale rzadko trafia się propozycja na tyle satysfakcjonująca, żebyśmy nie musieli się wstydzić efektu. Chyba każdy jest zachwycony, gdy jakaś firma zaoferuje komercyjną współpracę. Ale najlepszym wyjściem jest spokojna selekcja i odrzucanie tych propozycji, które nie współgrają z dobrej jakości blogiem. Tylko skąd wobec tego brać środki i czas? W dzisiejszych czasach pojawia się nowa możliwość.

Niezbędny sprzęt

Obecnie do tworzenia dla Was wpisów i filmów wykorzystuję kupiony przeze mnie aparat, który jeszcze spłacam. To jednak zbyt mało, by kręcić profesjonalne filmy. Do tego potrzebny jest profesjonalny mikrofon, statyw, oświetlenie. Dlatego właśnie proszę o wsparcie. Jeśli podobają Ci się treści udostępniane na tym blogu i na kanale YouTube, to zajrzyj na mój profil na portalu patronite.pl/pangrono.

 

Czym jest Patronite?

Patronite to platforma pozwalająca twórcom znaleźć osoby, które chcą ich wesprzeć finansowo. Jeśli dobrze pójdzie, to nie będę musiał się tak bardzo stresować brakiem gotówki na sprzęt foto czy wideo, stanę się bardziej niezależny i zrealizuję najnowsze pomysły.

Co zyskasz Ty, jeśli zechcesz mnie wesprzeć? Dostaniesz kilka nagród, które zależą od stopnia Twojego wsparcia. Na pewno zyskasz ze mną łatwiejszy kontakt i będziesz mógł wpływać na treść powstającą na blogu. Dla Ciebie to mała kwota, ale w ilości siła – jeśli choć część czytelników zechce mnie wesprzeć, to uzbiera się niemała suma. W efekcie co tydzień będziesz mógł obejrzeć nowe treści powstające dzięki Twojej inwestycji. Na profilu w Patronite wyjaśniam dokładniej, na co chcę przeznaczyć zebrane pieniądze.

patronite pan grono

Jak zostać patronem?

Jeśli mi zaufasz i zechcesz wesprzeć mój blog, to wystarczy naprawdę niewiele kroków. Jedyne, co musisz zrobić, to zarejestrować się na Patronite (możesz to zrobić przez konto na Facebooku), a następnie wybrać próg wsparcia (zaczynają się już od 5 zł). Pieniądze są pobierane jednorazowo lub comiesięcznie. Ty zyskujesz miano patrona czy nawet mecenasa, a ja wolną rękę do tworzenia. Użytkownicy Patronite wspierają w ten sposób już setki twórców w Polsce, więc bardzo wielu zaufało temu serwisowi.

Mam nadzieję, że ten artykuł pozwoli Ci zrozumieć, jak to wszystko wygląda od podszewki (bynajmniej nie poliestrowej) i dzięki temu zdecydujesz się mnie wesprzeć. Każdemu chciałbym podziękować osobiście!

Mój profil na patronite znajdziesz tutaj

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

Polecam / współpracuję:

top-facebook top-instagram top-youtube top-pinterest top-search top-menu go-to-top-arrow search-close podcast-soundcloud podcast-spotify podcast-itunes podcast-stitcher