fbpx

Golf męski – powrót praktycznych swetrów

Golf męski, a raczej sweter z golfem dość dawno temu świeciły swoje triumfy i nie wiedzieć dlaczego, straciły na popularności. Może to przez dość ciepłe ostatnimi czasy zimy, czy po prostu mężczyźni upodobali sobie szaliki. Szalikami oczywiście można się wyróżnić i często zmiana samego szala zmienia zupełnie stylizację, ale powody mogą być jednak zgoła odmienne. Po prostu większość mężczyzn nosi kurtki, które zapięte pod szyję, nie wymagają ani szalika, ani swetra z golfem. 

Jednak gdy pogoda nie jest aż tak mroźna, często nosimy kurtkę rozpiętą i wtedy łatwo o przeziębienia. Nie wspomnę już o płaszczach o kroju klasycznej dyplomatki, bo tam szyja jest zwyczajnie odsłonięta.

Może znowu golfy kojarzą się większości z czymś na siarczyste mrozy? Pewnie tak, ale jest to domena jednak swetrów o grubszym splocie i te raczej noszone są do ubrań codziennych niż do zestawów formalnych.

sweter z golfem golf męski

Swetry z golfem na zdjęciu w kolejności od lewej:

Jakie zatem golfy można nosić do zestawów z garniturem czy marynarką? Na pewno będą to delikatniejsze swetry o cieńszym splocie materiału, czyli po prostu te, które nosimy bliżej ciała, te, które są bardziej obcisłe i faktura materiału nie jest widoczna z daleka. Te z grubymi wzorami zarezerwujmy do zestawów z jeansami lub chinosami i kurtką. Nie nadają sie one do płaszcza, czy marynarki.

Jeśli chcecie zdecydować się na jeden golf, wybierzecie właśnie te bardziej obcisłe, bez widocznej faktury materiału i przede wszystkim z naturalnych tkanin. Omijajcie te z akrylu, bo będziecie się w nich za bardzo pocić a i często po prostu odczuwać będziecie dyskomfort.

swetry z golfem męskie golf męski

Swetry z golfem na zdjęciu w kolejności od lewej:

  1. Grubszy sweter z wyraźną fakturą złamana biel REISS

Golf męski stał się modną częścią odzieży również na tegorocznych targach Pitti Immgine Uomo, które odbyły się już po raz 89. we włoskiej Florencji. Zdjęcie tytułowe to właśnie stylizacje z tej imprezy. Nie jest on tylko modnym dodatkiem, ale także bardzo praktycznym i ciepłym elementem męskiej garderoby. Sprawdzi się zarówno dla tych uzależnionych od mody, jak i tych bardziej stawiających na praktyczne atrybuty mężczyzn. Gdy byłem młodszy nie lubiłem szalików i pamiętam jak dziś, że ulubionym swetrem zimą był właśnie ten z golfem.

Jakie jest Wasze zdanie na temat swetrów męskich z golfem? Czy posiadacie choć jeden w swojej garderobie? Ten w renifery spod choinki się nie liczy 😉

źródła zdjęć:

zalando.pl

pittimmagine.com

gettyimages.com

gentlemanschoice.pl

Polecam / współpracuję:

top-facebook top-instagram top-youtube top-pinterest top-search top-menu go-to-top-arrow search-close podcast-soundcloud podcast-spotify podcast-itunes podcast-stitcher