fbpx

Jak dbać o garnitur? To proste!

Jak dbać o garnitur? Wielu z was uważa pewnie, że to bardzo skomplikowane i wymaga dużego nakładu finansowego. Nic bardziej mylnego. Przekonajcie się, że w łatwy sposób można przedłużyć trwałość waszej odzieży.

Jak dbać o garnitur w kilku prostych krokach

Każdy posiada choć jeden garnitur. Nawet Ci, którzy nie chodzą na co dzień w stroju formalnym, zakładają garnitur na specjalne okazje. Nieważne czy ubierasz się elegancko każdego dnia, czy tylko na wesela, bankiety czy pogrzeby. Warto byś odpowiednio zadbał o swój strój. Prawidłowy sposób obchodzenia się z odzieżą zapewni im świeższy wygląd i sprawi, że będzie Wam on służył przez długie lata.

Te kilka wskazówek przestrzegać dość łatwo, a potrafią wpłynąć na stan Twojego garnituru w istotny sposób.

jak dbac o garnitur

Przechowuj garnitur na odpowiednich wieszakach

Nie oznacza to bynajmniej, że muszą to być drogie, drewniane wieszaki. Wystarczy, że marynarkę będziesz wieszał na grubym, odpowiednio wyprofilowanym wieszaku. Spodnie natomiast powinny wisieć złożone wzdłuż kantu na specjalnym wieszaku do spodni złamane w pół. Marynarka nie wyciągnie się i odkształci, a spodnie rozprostują. Składanie spodni i układanie na półce mogłoby spowodować powstanie niepotrzebnych zmarszczeń

jak dbac o garnitur2

Pierz garnitur rzadko, tylko wtedy, gdy jest to niezbędne

Wełna nie chłonie potu tak jak bawełna, nie wymaga też prania po każdym noszeniu. Pranie chemiczne jest dużo droższe niż zwykłe pranie w pralce, a garnitur wełniany można prać jedynie na sucho. Niewielkie zabrudzenia czy kurz możesz usunąć przy pomocy specjalnej szczotki do czyszczenia obuwia. Cały komplet można też wywiesić do przewietrzenia. Ważne by jednak nie wieszać go w słońcu, bo tkanina może wyblaknąć.

Polecam pralnię „Buczyńscy” na ulicy Poznańskiej w Warszawie.

jak dbac o garnitur3

Prasuj garnitur możliwie rzadko

Nie prasuj bezpośrednio po materiale, ale przez inną tkaninę. Niewielkie zagniecenia można zniwelować poprzez powieszenie garnituru na wieszaku w wilgotnym pomieszczeniu. Wełna ma to do siebie, że rozprostowuje się pod swoim ciężarem. Powieś garnitur w łazience, gdy się kąpiesz. Tak samo możesz postępować z koszulami. Prasowanie niszczy delikatny materiał.

jak dbać o garnitur

Nie noś tego samego garnituru codziennie

Zasada ta dotyczy także obuwia. Części garderoby powinny mieć czas na odpoczynek. W czasie tego odpoczynku garnitur prostuje się i oddycha. Wspomniane wcześniej buty podczas dziennego odpoczynku wysychają. Jeden dzień odpoczynku zapewni odzieży dłuższą trwałość i nie będzie wymagane ani prasowanie, ani pranie.

Te kilka uwag jak dbać o garnitur nie wymaga wielkiego nakładu finansów. Zaoszczędzą one nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim oszczędzą Twój garnitur przed szybkim zużyciem.

Polecam / współpracuję:

top-facebook top-instagram top-youtube top-pinterest top-search top-menu go-to-top-arrow search-close podcast-soundcloud podcast-spotify podcast-itunes podcast-stitcher