fbpx

Jak wiązać krawat – węzeł prosty

Jak wiązać krawat – oto jest pytanie! Kupiłeś swój pierwszy lub dotychczas krawat wiązał Ci tata? Może już nawet jesteś dorosły, ale nigdy nie wiązałeś krawata, bo zawsze robił to ktoś bardziej doświadczony? Chciałbyś zacząć wiązać krawat w prosty, szybki, a jednocześnie stylowy sposób? Nic prostszego od węzła prostego! To węzeł, który w 4 prostych krokach sprawi, że krawat ułoży się elegancko, trochę niechlujnie, ale ze stylem i charakterystyczną łezką pod węzłem.

Jak uzyskać łezkę w krawacie? Poniżej film instruktażowy. Sama łezka to „kropka na i” w . Spróbuj czy uda Ci się za pierwszym razem!

[embedyt]https://youtu.be/FdoB-5ukiJ4[/embedyt]

Krawat użyty w pierwszej części posiadam jeszcze od podstawówki, co świadczy o trwałości dobrej jakości krawatów. Drugi krawat to six fold, czyli składany na 6 razy krawat bezszwowy ze sklepu

Jeśli masz problemy z zawiązaniem krawata poprawnie za pierwszym razem – próbuj i próbuj, nie zawsze uda Ci się zrobić to za pierwszym razem i nie należy się tego wstydzić. Czasami węzeł prosty może być nieodpowiedni dla Twojego krawatu Jeśli Twój krawat jest długi i cienki to lepszy może być węzeł, który „zabiera” więcej z krawata. Może to być jakiś z węzłów podwójnych, o których będzie film w następnych postach. Pamiętaj, że odpowiednio zawiązany krawat powinien sięgać do klamry paska na styk lub lekko na nią zachodzić. Krawaty za krótkie lub zbyt długie wyglądają śmiesznie. Czasami trzeba popróbować z proporcjami przy wiązaniu. Pamiętaj, by nie wkładać cienkiej końcówki za koszulę, bo to kolejny popełniany często przez mężczyzn błąd. Obecnie nawet nonszalancko można eksponować cienką końcówkę krawata i nie uważa się tego z błąd, a raczej oznakę sprezzatury, czyli nonszalancji w ubiorze. Ten kierunek w modzie męskiej jest domeną Włochów. Może i Ty odkryjesz w sobie Włocha i będziesz uczył innych jak wiązać krawat? Kiedyś mój tata wiązał mi krawat, więc warto nauczyć się tej umiejętności, bo kiedyś i Ciebie czeka przekazywanie tej wiedzy. Przygotuj się do tego już dziś!

Polecam / współpracuję:

top-facebook top-instagram top-youtube top-pinterest top-search top-menu go-to-top-arrow search-close podcast-soundcloud podcast-spotify podcast-itunes podcast-stitcher