fbpx

Kamizelka z dzianiny – zamiennik marynarki?

Kamizelka z dzianiny to część stroju, który wiele osób kojarzy z dziadkowym swetrem. Na pewno nie jest to formalny element ubioru, ale czy rzeczywiście przyszycie jej łatki rzeczy odpowiedniej tylko dla osób starszych jest właściwe?

Zamierzałem pokazać ją w połączeniu z krawatem, ale zdecydowałem się na bardziej luźne zestawienie. Koszulę i spodnie już kojarzycie z jednego z poprzednich wpisów. Tam też możecie zobaczyć jak piękne są Włochy. Szkoda więc by było ograniczyć się jedynie do jednego wpisu. Aż żałuję, że nie przygotowałem większej liczby stylizacji, bo każdy kąt Sycylii – wyspy, na której byliśmy – nadawał się idealnie na uwiecznienie na zdjęciach.

kamizelka z dzianiny2

kamizelka z dzianiny

Dlaczego postanowiłem zaprezentować samą kamizelkę? Toż to przecież niby nic ciekawego! A jednak. Przede wszystkim jest to bardzo dobra alternatywa dla marynarki. Wiecie już zapewne, że nie nosi się krawata do samej koszuli. Ale zakładając kamizelkę można włożyć też pod nią krawat i już brak marynarki w stylizacji tak nie razi.

Kamizelka z dzianiny to też bardzo dobry sposób na izolację termiczną. Gorąca Sycylia nie jest idealnym miejscem, by o tym wspominać, bo oczywiście tam nie marzłem. Wybrana przeze mnie dzianina to jednak nie gruba wełna a mieszanka bawełny i lnu. Obie te tkaniny zapewniają optymalną cyrkulację powietrza. Zaopatrzona jest w trzy kieszenie z lamówkami oraz zapina się na sześć guzików. Pamiętajcie, że ten ostatni może być rozpięty.

kamizelka z dzianiny

Jak podoba Wam się to zestawienie? Czy wyglądam jak dziadek? Chyba nie, więc i Wy nie bójcie się klasycznych rozwiązań. Nie dodadzą Wam one lat, a raczej powagi i interesującego stylu, który wyróżni Was z szarej codzienności otoczenia.

Przy okazji poprzedniego wpisu wielu osobom nie spodobały się spodnie z wysokim stanem. Jeśli założycie je w zestawie z marynarką czy właśnie kamizelką, wyższy stan nie jest już tak widoczny. Za to komfort noszenia pozostaje ten sam. Może zachęcę Was w ten sposób do sięgania po klasyczne rozwiązania. Lansowana moda na biodrówki nie należy do kanonów męskiej elegancji i raczej nie zagości na długo na półkach sklepowych. Warto inwestować w to, co nie przemija tak szybko, jak bieżąca moda. Czyli w klasyczną elegancję.

kamizelka z dzianiny

kamizelka z dzianiny

Kamizelka – Suitsupply

Spodnie: Studio Zaczkiewicz, ul. Poznańska 24/20, Warszawa; 

Koszula: Zack Roman, ul. Poznańska 24/20, Warszawa; podobne tu

Buty: Berwick, podobne tutaj

Szelki: Albert Thurston

fotografia: Martina Gronowska

kamizelka z dzianiny

Polecam / współpracuję:

top-facebook top-instagram top-youtube top-pinterest top-search top-menu go-to-top-arrow search-close podcast-soundcloud podcast-spotify podcast-itunes podcast-stitcher