fbpx

Klony perfum. Odpowiedniki drogich zapachów

Podobają Ci się perfumy, na które Cię nie stać? Możesz wybrać podobny zapach spośród dostępnych na rynku zamienników. Jak to zrobić i się nie naciąć?

Czym się różni klon od podróbki?

Na początku muszę wyjaśnić, że nie piszę o żadnych podróbkach drogich perfum. Tak zwane klony to produkty inspirowane określonym zapachem, a nie podróbki.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=urUDHm1Qr1c[/embedyt]

Kiedy ktoś sprzedaje podróbkę, to podszywa się pod znaną markę, oferując tylko marną imitację. Podróbki prawie zawsze bazują na złej jakości składnikach. Ich trwałość i projekcja może być porównywalna z oryginałami, ale uzyskuje się to przez stosowanie utrwalaczy, które dają efekt taniości i płaskości kompozycji zapachowej. Podsumowując, zdecydowanie odradzam kupowanie podróbek.

klony perfum podróbki zapachy imitacje

 

Warte uwagi zamienniki, o których piszę w tym artykule, to pełnoprawne kompozycje. Nie mają tak kosztownego marketingu i tak wielkiego uznania jak ich pierwowzory. Ale mogą zadowolić wybrednych konsumentów, oferując dobry stosunek ceny do jakości.

Słowo klon może sugerować, że mowa o produktach niemal identycznych. Tak naprawdę nie o to tu chodzi – przynajmniej nie zawsze. Klonami zwykło się nazywać perfumy należące do tej samej grupy zapachowej, odmienne od pierwowzoru. Zawsze występują różnice, które wprawny nos zauważy. Można powiedzieć, że to po prostu inne warianty klasyka. Na tej samej zasadzie różne firmy odzieżowe oferują różne fasony trenczy – nie ma w tym nic złego.

klony perfum podobne zapachy

 

Woda kolońska – jeśli nie 4711 to co?

Na początek przyjrzyjmy się klasykowi klasyków, czyli wodom kolońskim. Klasyczna woda kolońska 4711 stała się wzorem dla zapachów Tom Ford Neroli Portofino oraz Ferrari Bright Neroli. Wielu kocha zapachy tego typu, ale są też tacy, którzy ich nienawidzą. Moim zdaniem kompozycje z tej grupy to elegancka propozycja na lato, odpowiednia dla ceniących tradycję.

Paradoksalnie wspomniane produkty Toma Forda i Ferrari są droższe od pierwowzoru. Woda 4711 jest tania i cechuje się mizerną trwałością. Poza tym ta najbardziej klasyczna propozycja nie wszystkim przypada do gustu. Jak widać, klon to nie zawsze tańszy odpowiednik – czasem jest to rzecz ciekawsza, a przy okazji droższa od pierwowzoru.

klony perfum podobne zapachy

 

Cytrusowa świeżość w stylu Aventusa

Kolejny zapach, jaki znalazł się w mojej kolekcji, to perfumy z Dubaju – Rumz Al Rasasi Zebra Pour Lui. Wszyscy nazywają je po prostu Zebra ze względu na charakterystyczne opakowanie. Ten zapach to klon bardzo cenionego zapachu niszowego – Creed Aventus.

Aventus, mimo niszowego charakteru, zyskał pewien rozgłos dzięki internetowi. Wielu youtuberów uznaje tę kompozycję za jeden z najlepszych zapachów dla mężczyzn. Markę Creed i Aventusa opisywałem w poprzednim wpisie o perfumach niszowych. Głównym ich minusem jest wysoka cena, wynikająca z między innymi z zastosowania kosztownych składników.

klony perfum podobne zapachy aventus rasasi creed

 

Zebra to produkt podobny do Aventusa. Jest jedną z wielu propozycji zbliżonych do legendarnego zapachu. Co ciekawe, klony Aventusa są niekiedy trudniej dostępne niż sam Creed. Wynika to z faktu, że bardzo wiele osób szuka właśnie tych zamienników, atrakcyjnych cenowo.

A jak pachnie Zebra? To bardzo świeży, pełen energii zapach. Dominują nuty cytrusowe.

 

Zdaniem wielu klony bywają ciekawsze niż ich droższe odpowiedniki. Jednym z takich przykładów jest Versace Pour Homme, który pachnie podobnie do Chanel Allure Homme Sport.

W infografice przedstawiłem kilka innych klonów, które warto wypróbować. To tylko skromny wybór. Zainteresowani znajdą więcej inspiracji – na przykład w internetowej drogerii.

klony perfum odpowiedniki drogich zapachów

Zamienniki perfum to dobra propozycja dla osób, które chciałyby mieć zapach zbliżony do znanego odpowiednika, ale szukają czegoś nowego. To także sposób na sprawdzenie, czy dany zapach wart jest zainwestowania większej sumy pieniędzy. Jeśli produkt z danej grupy faktycznie sprawdzi się na naszej skórze, to można kupić pierwowzór.

Po przetestowaniu dwóch klonów jestem zadowolony z ich trwałości i projekcji. Być może kiedyś pozwolę sobie na zakup ich droższych wariantów. Na razie jednak wolę testować więcej zapachów niż wydawać fortunę na zaledwie kilka. Uważam, że życie jest za krótkie, by codziennie używać tych samych perfum.

A jakie jest twoje zdanie na temat klonów i podróbek? Czy szukasz zamiennika jakiegoś zapachu?

 

Wpis powstał we współpracy z marką Notino – właścicielem sklepu iperfumy.pl

 

klony perfum podobne zapachy

Polecam / współpracuję:

top-facebook top-instagram top-youtube top-pinterest top-search top-menu go-to-top-arrow search-close podcast-soundcloud podcast-spotify podcast-itunes podcast-stitcher