fbpx

Pitti Uomo 91 – relacja z drugiego dnia

Targi Pitti Uomo zakończyły się dla mnie, niestety, już drugiego dnia. Musieliśmy wracać i opuścić ostatni dzień imprezy we Florencji. Ale to właśnie podczas tego dnia na miejscu było najwięcej odwiedzających i pojawiło się najwięcej gwiazd świata mody. 

W czasie pierwszego dnia nieco zmarzliśmy po (Florencja przywitała nas tylko 4 stopniami Celsjusza i mroźnym wiatrem), ucieszyliśmy się że drugiego chłód był mniej odczuwalny. Może to energia pochodząca od tłumu zwiedzających tak nas ogrzała? 

Zdjęcia z ikonami mody

Drugiego dnia Pitti Uomo poświęciłem dużo czasu, by zrobić sobie zdjęcia z gwiazdami i ikonami mody męskiej. Ciekawe, czy jesteście w stanie poznać wszystkie osoby, z którymi sfotografowałem się na placyku? Typujcie nazwiska w komentarzach do wpisu!

pitti uomo 91

pitti uomo 91

pitti uomo 91

pitti uomo 91

pitti uomo 91

 

Zestaw koordynowany z flaneli rugby

Moja środowa stylizacja na Pitti Uomo to nieco zachowawczy zestaw koordynowany uszyty z pięknej i praktycznej, bo wodoodpornej, flaneli firmy Drago o nazwie Rugby. Granatowa marynarka ma mi służyć na co dzień, dlatego więc została uszyta z granatowej wełny. Wybrałem do niej szerokie na 11 centymetrów klapy zamknięte. Marynarka zapinana jest na 2 i pół guzika. Oznacza to, że trzeci guzik nie jest zapinany, a służy jedynie jako ozdoba i znajduje się na wywiniętej klapie marynarki. To coraz częstsze rozwiązanie w eleganckiej, męskiej odzieży. 

pitti uomo 91

pitti uomo 91

pitti uomo 91

Być może kiedyś zdecyduję się na coś odważniejszego i bardziej zwracającego uwagę. Wszak na Pitti Uomo właśnie chodzi o to, by szokować strojem, a przynajmniej pozostać zauważonym. Póki co najbardziej odważnym elementem mojej drugiej stylizacji były buraczkowe spodnie o zapięciu double monk z podwyższonym stanem i pięciocentymetrowym manszetem. Wykonane zostały metodą bespoke. Nie mają szlufek do paska, bo przeznaczone są do noszenia na szelkach. Ja noszę je na szelkach kultowej marki Albert Thurston. 

pitti uomo 91

pitti uomo 91

pitti uomo 91

pitti uomo 91

Koszula w tej stylizacji została uszyta metodą made to measure z bawełny typu oxford z kołnierzem button down. Jest to jeden z moich ulubionych rodzajów kołnierzyka, bo prezentuje się świetnie zarówno z krawatem, jak i bez niego. W tym przypadku dopasowałem do niego krawat z mieszanki kaszmiru z wełną. Gdybym mógł co nieco w nim poprawić, to na pewno zrezygnowałbym z wypełnienia krawata, by węzeł nie był tak gruby. Zawiązałem go na pojedynczy węzeł prosty, a mimo tego węzeł prezentował się dość ciężko. Może to moja wina i zbyt lekko go dociągnąłem. Końcowy efekt był jednak dość zadowalający. 

Poszetki w płaszczu jak i w marynarce to znana już kolekcja z Macclefield ze wzorami w zwierzęta z lasu Sherwood, wykonane z mieszanki wełny z jedwabiem. Tym razem jedna w kolorze wiśniowym, a druga szara. 

Kaszmirowy płaszcz na 2,5 guzika

Do tego zestawu wybrałem jednorzędowy płaszcz z ciemnoszarego kaszmiru W. Bill. Zapinany, tak jak marynarka, na dwa i pół guzika, ma zamknięte klapy. Wykonany został na półpodszewce i dzięki temu idealnie nadaje się na wiosnę lub jesień. Tak, jak płaszcz z pierwszego dnia Pitti Uomo, ma wszyte metodą koszulową rękawy – spalla camicia. 

Dodatkiem do płaszcza jest kaszmirowy beżowy szal, dzięki któremu powiewy chłodnego wiatru nie były dla mnie dyskomfortowe. Ogrzewały mnie także wykonane na miarę rękawiczki od warszawskiego mistrza – Czesława Jamrozińskiego. 

pitti uomo 91

pitti uomo 91

pitti uomo 91

Trzewiki Królewski Herb

Buty to trzewiki szyte metodą ramową – Goodyear welted od polskiej marki Królewski Herb. Brązowe brogsy na skórzanej podeszwie to dobra alternatywa dla butów ze sklepów sieciowych. Tak klasycznego wzornictwa w tej cenie trzeba by szukać ze świecą. 

Jak Wam się podoba moja druga stylizacja na targach Pitti Uomo? Przyznam szczerze, że mi bardziej podobał się zestaw z pierwszego dnia. Wrażenie robił na pewno bardzo modny płaszcz ulster. Stylizacja z drugiego dnia była może zbyt spokojna jak na Pitti Uomo. Jakie jest Wasze zdanie?

pitti uomo 91

pitti uomo 91

fotografia: Maciej Cioch

 

spodnie: flanela Rugby – Drago, szyte metodą bespoke, Studio Zaczkiewicz;

marynarka: flanela Rugby – Drago, szyta metodą mtm, Studio Zaczkiewicz;

koszula: bawełna oxford, szyta metodą MTM, Studio Zaczkiewicz;

buty: Królewski Herb (podobne tu)

płaszcz: szyty metodą MTM z kaszmiru W. Bill, Studio Zaczkiewicz;

rękawiczki: Czesław Jamroziński;

okulary: Persol;

krawat: wełna z kaszmirem, bez podszewki,  poszetka.com

poszetki: wełna z jedwabiem Macclesfield w zwierzęta z lasu Sherwood, Studio Zaczkiewicz;

szalik: kaszmir, Studio Zaczkiewicz;

zegarek: Albert Riele.

{e-mailit}

pitti uomo 91

pitti uomo 91

pitti uomo 91

pitti uomo 91

pitti uomo 91

 

 

Polecam / współpracuję:

top-facebook top-instagram top-youtube top-pinterest top-search top-menu go-to-top-arrow search-close podcast-soundcloud podcast-spotify podcast-itunes podcast-stitcher