fbpx

Podcast o modzie męskiej i stylu

Przyszedł czas, by zaprezentować mój nowy projekt! Podcast, nad którym pracowałem przez ostatni miesiąc, właśnie ujrzał światło dzienne.

Czym jest podcast?

Na początek muszę odpowiedzieć na to podstawowe pytanie, bo zorientowałem się, że spora część moich znajomych nie wie, czym jest podcast. Tymczasem dla mnie to nieodłączny kompan w pracy czy podróży.

Podcast to nic innego jak swego rodzaju audycja radiowa, ale słuchana za pośrednictwem mobilnych aplikacji. Nie jest to jednak audiobook – książka czytana na głos. Wśród podcastów znajdziemy nagrania będące poradnikami, felietonami, wywiadami, dyskusjami lub nawet fabularnymi słuchowiskami urozmaiconymi przez dźwiękowe efekty specjalne.

Podcast wyróżnia to, że jest dostępny bez pośrednictwa radia. Wystarczy mieć tablet lub telefon z zainstalowaną aplikacją do słuchania podcastów. Zazwyczaj nowe odcinki ściągane są automatycznie – wystarczy zasubskrybować daną serię.

Dzięki podcastom nie tracę czasu podczas podróży i różnych zajęć, które nie wymagają wielkiego skupienia. Przy podcastach spędzam nawet kilka godzin dziennie i dzięki temu dowiedziałem się mnóstwa rzeczy! Słucham o prowadzeniu bloga, marketingu, o kryminalistyce i wszystkim innym, co wydaje mi się interesujące.

 

podcast o modzie męskiej

 

Dlaczego postanowiłem nagrywać podcast?

Do niedawna uważałem, że o modzie nie ma sensu opowiadać, bo trzeba ją przede wszystkim pokazywać. Oczywiście, media wizualne są ważne. Ale przekonałem się, że podcast może być świetnym uzupełnieniem innych form przekazu, jak blog czy kanał na Youtube. Żeby czytać albo oglądać filmy, trzeba mieć wolny czas. Podcast tymczasem może dotrzeć do tych, którzy są zajęci, ale mimo to mogą posłuchać czegoś na słuchawkach czy w głośnikach samochodu.

Nikt inny w Polsce nie nagrywa regularnie podcastu o modzie męskiej. Dlaczego nie miałbym zostać pionierem w tej dziedzinie?

 

podcast o modzie męskiej

 

O czym dokładniej jest mój podcast?

W podcaście Pan Grono o Stylu poruszam nie tylko temat odzieży, ale także tematy pokrewne. Dążę do tego, by moi słuchacze zyskali wiedzę i wyczucie pozwalające świetnie ubrać się na każdą okazję. Doradzam, jak skompletować garderobę dojrzałą i dopasowaną do indywidualnego stylu.

Niech nie zwiedzie Cię to, że interesuję się klasyczną modą męską! Opowiadać będę również o stylu codziennym, kosmetykach czy akcesoriach.

Formuła podcastu nie będzie stała, bo musi ewoluować wraz z pojawiającymi się wyzwaniami. W najbliższym czasie zajmę się niezbędnikami w męskiej garderobie. To takie ubrania, które powinny znaleźć się w szafie każdego mężczyzny – tak, by nie zaskoczyła Cię żadna uroczystość, rozmowa o pracę czy spontaniczny wyjazd ze znajomymi. Dzięki tym klasykom będziesz gotowy na wszystko.

Wybierając tematy, biorę pod uwagę oczekiwania słuchaczy. Jeśli coś Cię nurtuje – daj mi znać. Być może o tym właśnie zrobię kiedyś podcast!

Podcast generalnie pozwala na dłuższą wypowiedź niż standardowy film na YouTube. Dzięki temu mogę przekazać więcej wiedzy. Posłuchaj pierwszych odcinków mojej serii, a sam się przekonasz, że ubrania to temat-rzeka. Dostępne jest też nagranie, w którym opowiadam o sobie. To dla tych wszystkich, którzy jeszcze mnie nie znają.

Nowy odcinek podcastu będzie pojawiał się raz w tygodniu. Myślę, że teraz już pójdzie z górki, po tym, jak przez ostatni miesiąc zdobywałem wiedzę o tym, jak nagrywać i edytować dźwięk i co robić, by po prostu brzmieć dobrze. Trochę mi zajęło również kompletowanie odpowiedniego sprzętu. Chciałem podejść do tego całkiem serio. Aby osiągnąć zadowalającą jakość, nagrywam dźwięk… w schowku. Na tym filmie na Facebook moje studio nagrań. Możesz się śmiać, ale nagrywanie w szafie polecane jest nawet przez największych autorów podcastów na świecie!

 

podcast o modzie męskiej

 

Gdzie można mnie usłyszeć?

Podcast jest dostępny na następujących platformach:

Aplikacja podcaster (dawny iTunes) – dla wszystkich, którzy mają iPhone 

Spotify – popularna aplikacja do słuchania muzyki 

Stitcher – kolejna aplikacja do podcastów

Soundcloud – to na ich serwerze przechowuję swoje odcinki

 

Do usłyszenia!

 

podcast o modzie męskiej

Polecam / współpracuję:

top-facebook top-instagram top-youtube top-pinterest top-search top-menu go-to-top-arrow search-close podcast-soundcloud podcast-spotify podcast-itunes podcast-stitcher