fbpx

Przeszczep włosów w Turcji – męski temat tabu

Kiedy ogoliłem głowę, wielu z Was pytało, dlaczego. No cóż, pojawiły mi się zakola. Ale jak się okazuje, fryzura „na zero” to nie jest jedyne rozwiązanie.

Łysiejący mężczyzna może pogodzić się z rzadszym włosami lub ich utratą, ale… może też wziąć sprawy w swoje ręce, by cieszyć się bujną fryzurą ponownie! Fajnie jest mieć wybór i samemu decydować, czy chce się nosić buzz cut jak Jason Statham. Owszem, to rozwiązanie ma swoje zalety i sam czuję się w krótkich włosach komfortowo. Nie potrzebuję ich suszyć ani układać, a mycie kończy się na kropelce szamponu.

 

Lubię jednak zmiany i postanowiłem znowu zapuścić włosy! Jeszcze nie wiem, co z tego wyjdzie, bo dotychczas używałem tylko miejscowego sprayu wzmacniającego wzrost. Sami oceńcie, czy jest lepiej. Po niemałym badaniu rynku, znalazłem jednak inny, dużo skuteczniejszy sposób. To oczywiście przeszczep!

 

Czy jest to rozwiązanie dla mnie, czy mam jeszcze czas? Postanowiłem podzielić się z Wami tym, czego dowiedziałem się o jednej z klinik, która oferuje przeszczep włosów w Turcji i ma grono zadowolonych klientów. Pozostawiam sobie to rozwiązanie jako opcję, bo nawet krótkie włosy fajnie wyglądają, gdy pokrywają całą głowę, nie omijając części powyżej czoła czy czubka głowy.

 

Przeszczep włosów w Turcji

Od wielu osób słyszałem, że najlepsze na rynku są kliniki tureckie i dlatego moje poszukiwania skierowały się właśnie w tę stronę. Oczywiście można zabiegi wykonywać także w Polsce, ale wyższa cena i nie zawsze porównywalna jakość stawia Turcję jako rozwiązanie, które zasługuje na szczególną uwagę.

 

Miejscem, które mi zarekomendowano, jest Dr Serkan AYGIN Clinic. Założyciel jest laureatem wielu nagród, m.in. Europejskiej Nagrody Medycyny XXI wieku. Klinika doktora Aygina ma wielu zadowolonych klientów, ale nie kierowałem się tylko opiniami w Internecie, bo sami wiecie, jak łatwo je kupić. Firma ta istnieje na rynku pod tą samą nazwą już od 24 lat. To ważne o tyle, że przy złych opiniach wiele konkurencyjnych klinik zmienia nazwę, próbując budować reputację od nowa.

 

Klinika Dr Serkan AYGIN

 

Warto zaznaczyć, że samych metod przeszczepu włosów jest kilka. Niektóre z nich wymagają pobrania kawałka skóry wraz z włosami, co zostawia widoczne blizny. Jedna z metod stosowana w klinice Dr Serkana Aygina to szafirowe FUE, która polega na najmniej inwazyjnym pozyskiwaniu włosów z boków głowy. Te włosy nawet u mężczyzn z silną łysiną zawsze pozostaną i nie wypadną. Metoda FUE w przeciwieństwie do metody STRIP nie tylko nie zostawia nieestetycznych blizn, ale także umożliwia dużo szybszy powrót do codzienności i cieszenia się bujną fryzurą w krótkim czasie. Sam zabieg jest też bezbolesny i odbywa się w miejscowym znieczuleniu.

 

Najbardziej spektakularne wrażenie robi chyba zdjęcie jednego z klientów, które zamieszczam poniżej. Jak dla mnie zdjęcia przedstawiają dwie zupełnie obce osoby, ale to ten sam pacjent!

 

przeszczep włosów w Turcji przed i po

 

Przeszczep w Serkan AYGIN Clinic nie jest najtańszą opcją, ale jako czytelnicy mojego bloga wiecie, że niska cena to wcale nie najważniejszy element tego równania. Przecież chodzi o coś, co może mieć decydujący wpływ na nasz wizerunek! Sami wiecie, jak jeden niesforny kosmyk potrafi popsuć ogólny wygląd fryzury. Co dopiero kilkaset czy kilka tysięcy nowych!

 

Ile kosztuje przeszczep włosów w Turcji?

Klinika Dr Serkana Aygina szczyci się wysoką jakością usług. Zabieg wykonywany jest szybko, przez kilku lekarzy, co daje pewność, że włosy nie obumrą, zanim trafią na głowę pacjenta. Do tego dochodzi znieczulenie, które zapewnia komfort podczas zabiegu. Obok personelu medycznego pracują jeszcze tłumacz, kierowca i konsultant na miejscu.

 

Wielu z Was jest pewnie ciekawych kosztów zabiegu. Weźmy jako przykład osobę, która potrzebuje jakieś 3500 graftów, czyli kępek włosów z cebulką. O ich liczbie decyduje konsultacja z samym Dr Serkanem, którą przeprowadzi przedstawiciel kliniki w Polsce. U nas koszty wahają się między 24 000 a 42 000 zł. Przeszczep włosów w Turcji to koszt 2399€, czyli na luty 2021 roku około 11 000 zł za usługę często wyższej jakości.

 

transplantacja włosów w turcji

 

Uwaga, nie ma co wierzyć w kliniki obiecujące ponad 5000 graftów za jednym razem. Pewnie jest to do zrobienia, ale wiele z tych kępek włosów za długo przebywa poza organizmem i może być już martwych w momencie wszczepiania. A to oznacza, że na głowie znów pojawią się prześwity. Nie musisz załatwiać niczego sam, ponieważ w Polsce klinika posiada swoje przedstawicielstwo, co czyni z samego przeszczepu usługę skrojoną na miarę – jak idealny garnitur bespoke. Wszystkie informacje, odpowiedzi na Twoje pytania czy koszty możesz sprawdzić na polskiej stronie flymedica.pl.

 

Jeśli chcecie zobaczyć wygląd „przed” i „po”, to brat znanego blogera Łukasza Podlińskiego swoją przygodę uwiecznił w filmie: Zrobiłem PRZESZCZEP WŁOSÓW w Turcji – to działa! – YouTube.

klinika przeszczepu włosów w turcji

 

Ja z decyzją poczekam jeszcze chwilę, bo chcę dać szansę moim obecnym włosom. Badałem sobie niedawno poziom testosteronu i wyszedł mi nawet w wieku 35 lat ponad normalny poziom. Pewnie to jest przyczyną mojego łysienia. To tzw. łysienie androgenowe i wiąże się właśnie z aktywnością hormonów. Pewnie też stres się do tego przyczynił, więc kontrola jego poziomu będzie dobrym środkiem zapobiegawczym. Na to mogę już tylko polecić psychologa, z którego usług także korzystam… i polecam to każdemu!

 

utrata włosów

Niniejszy wpis powstał we współpracy z kliniką Dr. Serkan AYGIN w Turcji. Wiecie już, że polecam tylko takie produkty i usługi, z których sam bym skorzystał! Nie bójcie się zadbać o siebie, bo szkoda życia na jedną fryzurę.

W komentarzach dajcie mi znać, czy mam się zdecydować!

 

Kanały mediów społecznościowych polskiego przedstawicielstwa kliniki, gdzie możecie zobaczyć więcej zdjęć „przed i po”:

FlyMedica.pl (facebook.com)

FlyMedica (@flymedica) • Instagram

Kanały mediów społecznościowych samej tureckiej kliniki:

Dr. Serkan AYGIN (@drserkanaygin) • Instagram

Dr. Serkan AYGIN Clinic (facebook.com)

 

 

 

 

Polecam / współpracuję:

top-facebook top-instagram top-youtube top-pinterest top-search top-menu go-to-top-arrow search-close podcast-soundcloud podcast-spotify podcast-itunes podcast-stitcher