fbpx

Skórzany pasek do zegarka na zamówienie

Skórzany pasek do zegarka to najprostsza metoda, by odmienić zegarek, który z jakichś powodów już nam się znudził. W ten sposób można nie tylko sprawić, że zegarek będzie wyglądał często jak nowy, ale zmieni to także jego ogólny odbiór. W szufladzie zalegał mi mój stary zegarek SEIKO  typu nurkowego (z angielskiego nazywane diverami), który miał uszkodzoną bransoletę. Niestety z powodu małej jego popularności ciężko było dostać zamienną część do bransolety i po jakimś czasie poszukiwań, zegarek po prostu porzuciłem.

skórzany pasek do zegarka na zamówienie 11

Przeglądając internet jakiś czas temu, natrafiłem na specjalistę od wyrobów skórzanych, który oferuje także ręcznie robione na indywidualne zamówienie klienta paski do zegarków. Jakub Filip Szymaniak, bo o nim mowa, przypomniał mi niejako o moim porzuconym SEIKO i postanowiłem spróbować dać mu drugie życie.

skórzany pasek do zegarka na zamówienie 7

Do tak potężnego zegarka nurkowego pasowałby równie potężny pasek. Mój wybór padł na burgundowy Cordovan, czyli skóra z końskiego zadu natłuszczana w taki sposób, by nie było potrzeby późniejszego jej pastowania, a jedynie wystarczy polerować. Skóra ta posiada większy błysk niż zwykła skóra cielęca. Kolor natomiast będzie pasował z brązowymi butami, które głównie noszę oraz z nowymi lotnikami Yanko, które oczekują na świeżą patynę, ale o tym w innym poście, gdy już je dostanę.

skórzany pasek do zegarka na zamówienie 5

Pasek skórzany został wypełniony u nasady zegarka w miejscu uszu, by był grubszy. Na zdjęciach tego nie widać, ale ten diver SEIKO jest naprawdę pokaźnych rozmiarów, co wymuszało zastosowanie zgrubienia oraz wycięcia przy uszach, by pasek nachodził na mocowanie zegarka a sam pasek jest dzięki temu szerszy.

skórzany pasek do zegarka na zamówienie 6

Do wykończenia paska wybrałem kontrastowe obszycie jaśniejszą nicią oraz potężniejszą niż standardowa klamrę.

Po pierwszych tygodniach noszenia muszę stwierdzić, że pasek jest dość sztywny i na pewno musi się wyrobić, by dorównywał komfortem paskom gotowym. To jednak nie jest żadna wada, ale normalna kolej rzeczy. Ze skórzanymi produktami jest tak, że nabierają one charakteru z biegiem czasu. Kolejne załamania na pasku i powstająca z czasem patyna dodadzą mu uroku.

skórzany pasek do zegarka na zamówienie 3

Już teraz zegarek SEIKO wygląda na zupełnie inny niż, gdy posiadał bransoletę. Skóra dodała mu szlachetniejszego charakteru. Co z tego, że już nie posłuży mi zgodnie z przeznaczeniem, czyli do nurkowania.

skórzany pasek do zegarka na zamówienie 16

Jeśli macie zatem jakiś stary zegarek i chcecie tchnąć w niego nowe życie, to Jakub z wdrugiejskorze.pl jest odpowiednią osobą, która się do tego przyczyni. Kolejnym moim zamówieniem będzie pasek do garniturowca, ale najpierw muszę znaleźć odpowiedni używany egzemplarz.

Jak Wam się podoba ten rzemieślniczy wyrób? Zwróćcie uwagę na proces tworzenia.

skórzany pasek do zegarka na zamówienie 10

skórzany pasek do zegarka na zamówienie 8

skórzany pasek do zegarka na zamówienie 13

Polecam / współpracuję:

top-facebook top-instagram top-youtube top-pinterest top-search top-menu go-to-top-arrow search-close podcast-soundcloud podcast-spotify podcast-itunes podcast-stitcher