fbpx

Ślub Małgorzaty Rozenek i Radosława Majdana – jak gwiazdy ubierają się na ślub

Ślub Małgorzaty Rozenek i Radosława Majdana to zdecydowanie jedno z największych wydarzeń w show-biznesie tego roku. „Perfekcyjna Pani Domu” i „Polski David Beckham” należą do najbardziej rozpoznawalnych par w tym środowisku, a ich miłosne perypetie której losy śledzi na internetowych portalach wiele osób. Wydawałoby się, że kreacje ślubne takich celebrytów będą dopracowane w najmniejszym szczególe. To samo dotyczy gwiazd zaproszonych na tę, ale i inne tego typu uroczystości.

Postanowiłem zweryfikować czy rzeczywiście Pani i Pan „Perfekcyjni”, jak ich nazywa prasa, prezentowali się jak tak, jak z żurnala. I czy goście ubrali się odpowiednio na tak ważną uroczystość.

Gwiazdy i osoby publiczne zwykle mają większe pole do popisu w kwestii okolicznościowego stroju niż przeciętny Kowalski. Nie tylko dysponują większymi budżetami, które mogą przeznaczyć na ten cel, ale często otrzymują oni ubrania gratis za samo pokazanie się w kreacji danego projektanta. Często jest to dla projektanta lub marki bardzo dobra reklama. Teoretycznie każdy powinien postarać się, by wypaść na takiej uroczystości jak ślub jak najlepiej. Zdjęcia z takich wydarzeń obiegają każdy portal plotkarski i pojawiają się w wielu kolorowych pismach.

Czy zatem para młoda, jak i ich goście, którzy także są osobami publicznymi, poradzili sobie z wymogami chwili i odpowiednio prezentowali się na ślubie Małgorzaty Rozenek i Radosława Majdana?

rozenek i majdan na slubie

Najpierw zajmę się analizą strojów Młodej Pary, a właściwie pominę Małgorzatę Rozenek, by skupić się na stylizacji jej nowego męża. W temacie damskich kreacji nie jestem bowiem biegłym komentatorem.

Radosław Majdan wybrał smoking o szalowych klapach. Z doniesień prasowych wiem, że prawdopodobnie był to smoking z kolekcji polskiej marki Pako Lorente. Od razu rzucają się w oczy zbyt długie nogawki spodni, ale to już chyba standard u polskich mężczyzn i nikogo to już nad Wisłą nie dziwi. A powinno. Poprawki krawieckie długości nogawek to bowiem jakieś 20 zł, a i tak większość rodaków woli wydać te pieniądze na co innego, co, niestety, widać na polskich ulicach. Zostając przy spodniach Radka Majdana razi u nich brak lampasa, który jest obowiązkowy przy spodniach smokingowych. W dodatku były bramkarz reprezentacji kraju nosi je zdecydowanie zbyt nisko na biodrach. Czyżby Pan Młody nie założył szelek, które są obowiązkowe do smokingu?

Na innych zdjęciach widać też brak pasa hiszpańskiego, czy choćby kamizelki smokingowej. Jeden z tych dwóch elementów jest „mus have” przy założonym smokingu. Ich obecność powoduje, że nie widać zmarszczeń na koszuli gdy siadamy i rozpinamy smokingową marynarkę.

Przejdźmy teraz do samej marynarki. Powinna mieć nieco szersze klapy. Z kolei wypełnienie ramion wydaję mi się zbyt grube. Wierzę, że Radosław Majdan ma wystarczająco rozbudowane barki i nie potrzebuje ich optycznego zwiększenia aż taką ilością gąbki.

Za to plus tej marynarki to odpowiednio dopasowane rękawy. Koszuli trudno coś zarzucić. Na większości zdjęć wydaje się, że wystaje z rękawa marynarki w wystarczającym stopniu.

Przyczepić się można jeszcze do gotowej muchy – Panie Radku, dużo lepiej wyglądałaby wiązana. Sam wiem, ile wysiłku należy włożyć w poprawne zawiązanie muchy. Oczywiście można poprosić o jej zawiązanie już w sklepie. Większość much ma z tyłu dodatkowo możliwość rozpięcia i przechowywania zawiązanej non stop. Jest to rozwiązanie zdecydowanie lepsze, niż noszenie muchy gotowej, choć prawdziwi miłośnicy tej męskiej części garderoby mogliby się skrzywić.

majdan_rozenek_slub_wesele2

Całość stylizacji Pana Młodego uszłaby „w tłumie”, gdyby nie buty derby, których kategorycznie nie nosi się w połączeniu ze smokingiem! Jaki jest sens w ogóle tworzenia butów lakierek derby, skoro derby oznacza nieformalność, a lakierowana skóra to całkowite przeciwieństwo, to najwyższy szczyt formalności. Takie jednak koszmarki można często spotkać w polskich sklepach. Do smokingu można nosić jedynie oxfordy z zamkniętą przyszwą, pantofle smokingowe (tzw eskarpiny) lub lotniki. Buty derby idealnie pasują za to do bawełnianych spodni chino lub nawet jeansów, ale nigdy do smokingu, nawet tego półformalnego.

majdan_rozenek_slub_chodakowska_kavoukis

Czas na gości ślubu Małgorzaty Rozenek i Radosława Majdana. Ewa Chodakowska, moja koleżanka po fachu, przyszła ubrana bardzo seksownie i elegancko, ale jej mąż pomylił imprezy. Gdyby jeden z moich gości weselnych przyszedł ubrany w rozchełstaną koszulę i dresowe spodnie, to uznałbym to za brak szacunku. Mężczyźni naprawdę mają bardzo ułatwione zadanie przy ubieraniu się na oficjalne okazje. Nie ma nic lepszego niż klasyka, a jej zasady zostały ustalone już lata temu. Z całym szacunkiem dla Lefterisa Kavoukisa muszę stwierdzić, że często ubiera się on zbyt nieformalnie. Nie pomagają tu nawet lakierowane na połysk trampki. Czy garnitur to zbyt wiele? Ubieranie się w formalne stroje ma być pokazaniem przez ich właścicieli doniosłości chwili, w której uczestniczą i okazaniem szacunku dla gospodarzy. Tu muszę stwierdzić, że jest to jedna z najgorszych stylizacji gości tego wydarzenia.

rozenek_majdan_slub_wesele_rinke_rooyens

Rinke Rooyens – producent i reżyser filmowy – przyszedł na Ślub Małgorzaty Rozenek i Radosława Majdana ubrany w czarny smoking lub raczej garnitur smokingowy. Sam wybór tego zestawu byłby odpowiedni, gdyby nie wczesna pora ślubu. Pamiętajmy, że smoking to strój przeznaczony do noszenia po zmroku. Wtedy też wygląda na mężczyźnie najlepiej.

Najgorsze jest jednak połączenie smokingu z czarną (!) koszulą i czarnym (!) krawatem. Koszula w stroju formalnym powinna być zawsze jaśniejsza od okrycia wierzchniego, a do smokingu obowiązkowa jest biała koszula smokingowa z jubilerskimi guzikami oraz wyłącznie czarna mucha, ale nigdy nie krawat!

I znowu stylizację psują lakierki derby, czyli koszmarny wymysł polskiego przemysłu obuwniczego. Całość stylizacji jednak pokazuje, że Rinke przynajmniej starał się okazać wymagany szacunek Młodej Parze.

lukasz-jemiol-na-slubie-malgorzaty-rozenek-i-radoslawa-majdana-376504-gallery_big

Ślub Małgorzaty Rozenek i Radosława Majdana nie mógł odbyć się bez obecności polskich kreatorów mody. Łukasz Jemioł postanowił ubrać się w aksamitną marynarkę smokingową z za długimi rękawami. Całość jego stylizacji uzupełniają spodnie „po starszym bracie” oraz klasyczne już (w tym towarzystwie) lakierki derby. Za to biała koszula smokingowa i czarna mucha poprawiają ogólne wrażenie. Czyżby za duże spodnie to nowa moda lansowana przez tego polskiego projektanta? Czy kreatorów mody nie obowiązują zasady klasycznej elegancji?

slub rozenek i majdana

Ślub Małgorzaty Rozenek i Radosława Majdana odwiedziło zatrzęsienie „bezkrawatowców”. Polscy mężczyźni jednogłośnie opowiadają się za pomijaniem krawata w formalnym stroju. Dlaczego? Czy to pokazanie nonszalancji, nowoczesności, czy po prostu złe dopasowanie koszuli do obwodu szyi? Nikt tego nigdy się nie dowie. Może wypada zrobić badanie społeczne na temat pomijania krawata lub muchy w strojach formalnych. O ile lepiej wyglądałyby te męskie stylizacje z powyższego zdjęcia, gdyby dodać do nich jakiś piękny jedwabny krawat. Może po prostu panowie nie potrafią jeszcze wiązać węzła, a wstydzili się poprosić mamę, żonę lub partnerkę/partnera o zawiązanie?

majdan pierwszy ślub

Można wytykać wiele stylizacji Radosława Majdana na swoim trzecim ślubie, ale na pierwszy rzut oka widać, że  zrobił ogromny postęp pod względem tego, co prezentował na swoim pierwszym ślubie. Pozostawię jego ówczesny wygląd bez komentarza, bo tak naprawdę sam nie wiem, co mógłbym napisać o tej „stylizacji”.

Jakie jest Wasze zdanie na temat tych stylizacji polskich celebrytów? Dlaczego większość z nich ignoruje zasady klasycznej męskiej elegancji? Czy to chęć wyróżnienia się, czy niechęć do tego co klasyczne? Być może Polacy traktują klasykę jako coś zbyt nudnego, ale Czytelnicy mojego bloga, jestem o tym przekonany, są innego zdania!

Ślub Małgorzaty Rozenek i Radosława Majdana pokazuje, że męskie gwiazdy krajowego szołbiznesu, mimo nieograniczonych możliwości, nie potrafią ubrać się według kanonów męskiej elegancji. Czy doczekamy się u nich szyku, który można zobaczyć u gości chociażby brytyjskiej rodziny królewskiej?

Brakuje nam w Polsce takich osób, które pokazywałyby, jak powinno się ubierać. Trudno znaleźć wśród celebrytów ludzi ubranych klasycznie, a my, blogerzy zajmujący się modą męską, ustępujemy popularnością blogerkom modowym. Czy doczekamy się takiej popularności, jak Jessica Mercedes czy Maffashion? To pomogłoby nam szerzyć wiedzę z tematyki klasycznej, nieprzemijalnej, męskiej elegancji.

A zatem jeśli nie wiecie jak ubrać się jako weselni goście zajrzyjcie do wpisu na moim blogu.

Zdjęcia pochodzą ze stron: jastrzabpost.pl; plotek.pl ; pudelek.pl ; se.pl

Polecam / współpracuję:

top-facebook top-instagram top-youtube top-pinterest top-search top-menu go-to-top-arrow search-close podcast-soundcloud podcast-spotify podcast-itunes podcast-stitcher