fbpx

Wojskowe spodnie cargo

Wciąż szukam stylu na codzienne wyjścia. Moje ostatnie odkrycie to stara odzież wojskowa. Tym razem chciałbym Wam pokazać spodnie Brytyjskiej Marynarki Wojennej upolowane w Göteborgu.

 

Któregoś weekendu wybraliśmy się z Martiną do pobliskiego Göteborga. To przyjemne miasto, z ciekawymi plenerami, o którym kiedyś jeszcze opowiem. Zdjęcia kurtki polowej marki Poszetka.com zrobiliśmy właśnie tam. Dziś kontynuujemy temat militarnych inspiracji w męskiej garderobie.

 

broadway and sons

broadway and sons

 

O ile moja kurtka polowa jedynie nawiązuje do stylu wojskowego (twórczo go rozwijając!), o tyle spodnie są rzeczywistą częścią wyposażenia Brytyjskiej Marynarki Wojennej. Mój egzemplarz ma nawet po wewnętrznej stronie napis z nazwiskiem żołnierza, który przede mną nosił go na służbie.

Skąd pomysł na taki zakup? Już jakiś czas temu na Instagramie zauważyłem interesujący sklep w Göteborgu, który ma w ofercie wiele takich autentyków. Jak wiecie, interesuję się lotnictwem, ale nie jestem nieczuły też na akcesoria marynarskie. Militaria to w ogóle jedna z podstawowych inspiracji w męskiej modzie – wiele klasycznych kurtek czy płaszczy wywodzi się właśnie z wojska. Nosząc spodnie cargo z „demobilu”, robię chyba coś podobnego, jak mężczyźni po I wojnie światowej, którzy przechadzali się po Londynie w obszernych trenczach.

 

broadway and sons spodnie wojskowe

spodnie british navy

spodnie cargo wojskowe

Włoski pasek do wojskowych spodni

Ostatnimi czasy chętnie łamię reguły i mieszam style. W tym przypadku elegancki, skórzany pasek zestawiłem z wojskowymi spodniami i moimi ulubionym vansami. Zamiast klasycznego t-shirtu można oczywiście dodać koszulę, ale najlepiej nieformalną, taką z kieszeniami na piersiach. Pasek, który widzicie na zdjęciach to ręczna robota marki Silver Ostrich z Włoch. Szukacie czegoś do zestawienia z kowbojkami, klasycznymi jeansami czy ramoneską? W takim wypadku paski tej marki są strzałem w dziesiątkę.

I jeszcze jedno – wojskowe spodnie to wybawienie z pewnego kłopotu. W kieszeniach zmieszczą się wszystkie możliwe gadżety. Wasze partnerki będą zadowolone, że nie muszą chować Waszych rzeczy w swoich torebkach.

Jak podobają Wam się takie nietypowe połączenia? Krój nie musi odpowiadać każdemu, ale wierzcie mi, Wasze preferencje mogą się zmienić, gdy sprawdzicie wygodę prostych spodni cargo.

Fotografie: Robert Wiertlewski

 

Koszulka: Calzedonia

Spodnie: Broadway and Sons, British NAVY cargo pants

Pasek: Silver Ostrich Italy

Buty: Vans

Zegarek: SEIKO

Okulary: Ray Ban Aviator

Polecam / współpracuję:

top-facebook top-instagram top-youtube top-pinterest top-search top-menu go-to-top-arrow search-close podcast-soundcloud podcast-spotify podcast-itunes podcast-stitcher